Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

5 urządzeń, dzięki którym zamienisz swój dom w prawdziwą fortecę

2022-11-30
5 urządzeń, dzięki którym zamienisz swój dom w prawdziwą fortecę

Bezpieczeństwo mienia jest dla każdego bardzo ważne. Włamania do domów są coraz częstsze. W jaki sposób można skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem? W tym artykule przybliżymy kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Skupimy się głównie na monitoringu, alarmach oraz czujnikach ruchu, które są wysoce skuteczne w zabezpieczaniu domu. Przedstawimy zalety różnych rozwiązań, a także podpowiemy, które z nich będą dla Ciebie najlepszym wyborem.

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie domu przed włamaniem. Zanim zaczniesz interesować się możliwościami technologicznymi, takimi jak systemy do inteligentnego domu, monitoring czy fotopułapki i alarmy domowe, pomyśl o podstawach.

Zainstaluj solidne zamki w drzwiach wejściowych. Jeśli myślisz, jak zabezpieczyć swój dom, upewnij się, że są one wyposażone w dobrej jakości mechanizmy zabezpieczające, takie jak zamki wielopunktowe lub zamki wpuszczane. Rozważ użycie rolet antywłamaniowych, aby utrudnić włamywaczom dostęp do Twojego domu przez okno. Zawsze zamykaj drzwi i okna, nawet jeśli wychodzisz z domu na krótko. Nigdy nie pozostawiaj kluczy pod wycieraczką lub w innym miejscu, gdzie mogą być łatwo dostępne dla niepożądanych osób.

Jeśli zadbałeś o powyższe, rozważ zestawy do monitoringu lub wizjery elektroniczne do drzwi, które skutecznie utrudnią potencjalne włamanie. Możesz także zainstalować kamery monitoringu w strategicznych miejscach wokół Twojego domu, aby mieć dodatkową ochronę i śledzić ruch wokół domu.

Alarm domowy

Zabezpieczenie domu przed złodziejami byłoby niemal niemożliwe, gdyby nie nowoczesne systemy alarmowe. Rozwiązania dostępne na rynku stanowią skuteczne zabezpieczenie mienia i gwarantują bezpieczeństwo domowników. System bezpieczeństwa dla domu jednorodzinnego najczęściej wykorzystuje czujniki, które reagują na ruch, dźwięk czy temperaturę. Jeśli któryś z nich zostanie aktywowany, system wyemituje sygnał dźwiękowy lub wizualny, który ostrzega domowników lub służby ochrony o zagrożeniu.

Alarm domowy dziś zdecydowanie różni się od instalacji popularnych kilka lat temu. Nowoczesne systemy alarmowe często mają opcję zdalnego sterowania za pomocą aplikacji na smartfonie, co pozwala na łatwe monitorowanie wszystkich aktywności w domu z dowolnego miejsca na świecie, umożliwiając skuteczne zabezpieczenie domu przed złodziejami. Z drugiej strony system łatwo integruje się z elementami inteligentnego domu, jak systemy inteligentnego oświetlenia co pozwala na jeszcze lepsze zabezpieczenie domu i zapobieganie włamaniom.

Przykładem z jednej strony zaawansowanego (dającego możliwość projektowania własnych scen), z drugiej intuicyjnego w użyciu alarmu domowego może być bezprzewodowy alarm 2G GSM + WiFi z aplikacją TUYA SMART, jako naprawdę solidny system bezpieczeństwa dla domu jednorodzinnego i nie tylko!

Bezprzewodowy alarm 2G GSM + WiFi - HXA005 R5 + syrena przewodowa 105 db kompatybilny z aplikacją TUYA SMART   Bezprzewodowy alarm 2G GSM + WiFi - HXA007 R5 + syrena przewodowa 105 db kompatybilny z aplikacją TUYA SMART

Fotopułapki

Kamery fotopułapki to specjalny rodzaj urządzeń, służącego do monitorowania życia dzikich zwierząt oraz innych zjawisk przyrodniczych. Najczęściej fotopułapka znajduje swoje zastosowanie w lasach, gdzie kamery są instalowane w strategicznych miejscach, co m.in. pozwala na rejestrowanie zachowań zwierząt. Kamery leśne są wyposażone w czujniki ruchu, dzięki którym mogą nagrywać zwierzęta w czasie rzeczywistym lub zapisywać obrazy na karcie pamięci. Oprócz tego, kamery są wyposażone w wodoodporne obudowy, dzięki czemu są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Ze względu na swoją mobilność, kamery fotopułapki mogą być używane w różnych miejscach, co pozwala na bardziej dokładne monitorowanie otoczenia. Mogą być pomocne jeśli chodzi o zabezpieczenie domu w lesie lub dróg dojazdowych do posesji.

Fotopułapka GSM HC900PRO- kamera leśna 4G LTE - 30 Mpx, 4K 30kl/s Video - podgląd na żywo   Fotopułapka GSM HC300 - kamera leśna - 12 Mpx HD

Monitoring

Monitoring domu przy użyciu kamer jest doskonałym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa Twojej rodzinie, mienia i zwierzętom domowym. System monitoringu domu składa się z kamer, które mogą być umieszczone w różnych miejscach w domu i podłączone do sieci internetowej lub do komputera. To wręcz doskonały system bezpieczeństwa dla domu jednorodzinnego, jak i mieszkań w zabudowie szeregowej.

Jeśli zastanawiasz się jak zabezpieczyć dom przed włamaniem, powinieneś poznać najważniejsze zalety monitoringu:

  1. Ochrona przed włamaniem: kamera do monitoringu domu może pomóc w wykrywaniu i dokumentowaniu prób włamania do domu,
  2. Zwiększona wygoda: kamery mogą zapewnić bezpieczeństwo i wygodę, ponieważ umożliwia wizualne monitorowanie domu zdalnie z dowolnego miejsca,
  3. Ochrona majątku: monitoringu domu może pomóc w zapobieganiu kradzieży lub zniszczeniu majątku,
  4. Łatwa instalacja: dostępne na rynku zestawy są łatwe w instalacji. Wiele modeli wymaga tylko podłączenia do sieci elektrycznej.
Zestaw do monitoringu 8 kamer tubowych EMTS08   Zestaw do monitoringu 4 kamery kopułkowe EMKD04

Czujniki

Jak zabezpieczyć swój dom z wykorzystaniem czujników? Czujniki ruchu to elementy systemu alarmowego, które służą do wykrywania ruchu w pomieszczeniu. Gdy wykryją ruch, wysyłają sygnał do centralki alarmowej, która aktywuje alarm. Bezprzewodowe czujniki ruchu są stosowane w wielu systemach alarmowych w celu ochrony domu przed włamaniami. Są również stosowane w systemach monitorowania bezpieczeństwa, aby zapobiec niebezpiecznym sytuacjom, takim jak pożary czy zalania.

Bezprzewodowy magnetyczny czujnik otwarcia drzwi / okna HXA067 (kontaktron) dla systemów alarmowych HUXGO   Czujnik Detektor Gazu LPG Ziemnego Tuya HXA210

Wizjery

Wizjery są częścią systemów alarmowych w domu, które pozwalają użytkownikom na podgląd i kontrolę obszaru, na którym został zainstalowany system. Można je podłączyć do czujek ruchu lub kamer, aby wyświetlać obraz wizyjny na ekranie monitora lub smartfona. Myśląc, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem, jest to zdecydowanie opcja do rozważenia.

Bezprzewodowy wizjer LCD z dzwonkiem i kamerą   Wizjer LCD 4.3" z dzwonkiem i czujnikiem ruchu

Pamiętaj, że najlepszym sposobem zabezpieczenia swojego domu przed włamaniem jest regularne sprawdzanie i konserwacja zabezpieczeń oraz utrzymanie ich w dobrym stanie. W razie wątpliwości skonsultuj się z profesjonalistą w tej dziedzinie, aby uzyskać dodatkowe wskazówki i rady.

Polecane

pixel