Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Na jaki lokalizator GPS warto postawić?

2021-05-18
Na jaki lokalizator GPS warto postawić?

Lokalizator GPS to bardzo potrzebny i jednocześnie pomocny gadżet. Dzięki niemu jesteśmy w szybki i prosty sposób zlokalizować pojazd. Często przydaje się to w sytuacji awarii auta lub jego kradzieży. Jaki lokalizator GPS wybrać?

Lokalizator GPS - na co zwrócić uwagę?

Dobry lokalizator GPS to obecnie już coraz częściej standard w samochodach, zarówno firmowych, jak i prywatnych. Korzysta z nich coraz więcej osób. Sprawnie działający system jest w stanie wskazać nie tylko drogę, ale również zwiększa poziom bezpieczeństwa i redukuje koszty związane z użytkowaniem auta. Jest to więc jednocześnie rozwiązanie praktyczne, jak i opłacalne.

Lokalizator GPS jest w stanie spełniać kilka funkcji. Wskazywanie trasy za pomocą wykorzystania GPS to tylko jedna z jego opcji. Niezwykle ważne jest przekazywanie sygnału o aktualnym położeniu pojazdu. Przyda się to w sytuacji, gdy auto zostało skradzione lub w roztargnieniu właściciel zapomni, gdzie zaparkował wóz, na przykład na zakupach w centrum handlowym.

Podczas wyboru lokalizatora GPS warto zwrócić uwagę, by urządzenie było niewielkich rozmiarów. Wtedy bez problemu będzie mogło pozostać niezauważone przez złodzieja.

Innowacyjne systemy umożliwiają zalogowanie się na platformie do śledzenia pojazdu z dowolnego urządzenia mobilnego, co pozwala szybko oraz skutecznie namierzyć swój samochód.

Kolejnym kryterium, na które warto zwrócić uwagę, jest dokładność mierzenia odległości przez sprzęt. Im jest dokładniejszy w liczbach, tym łatwiej będzie odnaleźć zagubiony pojazd. Równie ważna jest także żywotność baterii.

Najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt posiadający system oszczędzania energii, co umożliwia wielogodzinną pracę bez konieczności ładowania akumulatorów.

Przedsiębiorcy będą szczególnie zainteresowani możliwością monitorowania aktualnego statusu pojazdu. Wchodzą w to obroty silnika, prędkość, spalanie paliwa, pokonane trasy. Pozwala to znacznie ograniczyć koszty związane z transportem, a dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo pojazdu i ładunku, jaki przewozi.

Dobre lokalizatory z długim czasem czuwania

Jednym ze szczególnie polecanych lokalizatorów jest lokalizator GSM TK109 5000mAh - tracker GPS. Ma on również wbudowany mikrofon - podsłuch. Sprzęt jest w stanie wysłać wiadomość tekstową z aktualną lokalizacją pojazdu. Trasa możliwa jest do śledzenia poprzez stronę www lub przez aplikację mobilną. Czas czuwania tego urządzenia wynosi do 6 dni. Dodatkowo sprzęt wysyła powiadomienia o niskim stanie baterii, ostrzeżeniu o ruchu, monitorowaniu prędkości.

Lokalizator GPS świetnie sprawdzi się do kontroli sprzętu firmowego. Pozwoli na monitorowanie wielu parametrów, przy jednoczesnym maksymalnym poziomie dyskretności.

Podobnie działa lokalizator GSM TK311C - tracker GPS z pilotem zdalnego sterowania. Ma on większość z wymienionych wcześniej funkcji, a listę uzupełnia pilot do zdalnego sterowania, który jest dołączony do zestawu. Sprzęt jest odporny na zalania oraz wyposażony w system odcinania zapłonu.

Lokalizator GSM TK311C - tracker GPS z pilotem zdalnego sterowania

Korzystanie z lokalizatorów GPS jest niezwykle proste. Wielu kierowców i właścicieli firm decyduje się na korzystanie z nich ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki elektronice osoby do tego upoważnione są w stanie kontrolować spalanie auta, jego przebieg oraz przebyte trasy. Zdalny monitoring to obecnie jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów na poprawę jakości pracy kierowców zatrudnianych w firmach.

Polecane

pixel